18 maja 2024

Urok lamp z betonu

Wśród rozwiązań w zakresie oświetlenia można wskazać wiele elementów. Część z nich jest utrzymana w dość tradycyjnym charakterze, inne z kolei mają zdecydowanie więcej wspólnego z modernizmem i klimatami industrialnymi. Wnętrza noszące taki charakter są w tym momencie dość popularne i z pewnością warto przyglądać się im z uwagą. Przede wszystkim dlatego, że chęć zagospodarowania przestrzeni poprzemysłowej i nadania jej funkcji mieszkalnej kusi coraz więcej osób, a obiektów nadających się do takich aranżacji przybywa. Moda na życie w tak zwanych loftach przyszła do Polski z Zachodu. Na dużą skalę obiekty poprzemysłowe zaczęły zmieniać się w mieszkania w Stanach Zjednoczonych i wkrótce trend ten pojawił się także w Europie. Pojawił się tym samym nowy, świeży pomysł na nadanie nowego przeznaczenia miejscom, jakie dotąd funkcjonowały w charakterze pracowni rzemieślniczych czy zakładów wytwórczych. Industrialny klimat loftu odpowiada całkiem szerokiemu gronu osób, zwłaszcza ludziom poszukującym oryginalnych miejsc do życia.

Wyjątkowy pomysł na oświetlenie Specyfika takich przestrzeni sprawia, że w naturalny sposób trzeba sięgać po takie elementy wystroju czy akcesoria do wnętrz, jakie pasują do nieco surowej koncepcji. Lampy betonowe są w tym momencie świetną propozycją, choć dla sporego grona konsumentów muszą one rysować się jako coś bardzo osobliwego, by nie powiedzieć dziwacznego. Jednak fakty są takie, że oprawy wykonane z betonu zyskują zwolenników. W przypadku loftowych apartamentów są one wręcz idealną opcją. Trzeba podkreślić, że lampy betonowe w zakresie funkcjonalnym nie różnią się niczym od innych modeli oferowanych w regularnej sprzedaży. Kluczowa różnica jest związana z materiałem, z jakiego wykonano oprawę. Beton, zwykle surowy i bez jakichkolwiek wybarwień, nie każdemu przypadnie do gustu. Należy też zadbać o odpowiednio solidny montaż, ponieważ lampa tego typu waży znacznie więcej.

Decydując się na nią nie mamy jednakże powodów, by obawiać się o niską wytrzymałość oprawy, która zalicza się do najsolidniejszych.