17 maja 2024

Kolorowe źródła światła – jak wybrać barwę światła LED?

Nie zawsze musimy się w rozwiązaniach oświetleniowych ograniczać jedynie do najbardziej typowych opcji. To normalne, że we wnętrzach stosujemy przede wszystkim światło białe – ma ono zwykle chłodniejszą lub cieplejszą temperaturę barwową. To dość istotne, ponieważ cieplejsze światło, o lekko żółtej tonacji, stosuje się zazwyczaj w domach i mieszkaniach.

Z kolei w takich miejscach jak szpitale, punkty usługowe czy sklepy częściej spotykamy światło zimniejsze. Czy to jednak wszystkie możliwości jakie mamy? Okazuje się, że niekoniecznie. Kolorowo na różne okazje Wśród ogromnej liczby dostępnych na rynku żarówek ledowych spotyka się również takie, jakie świecą w innych kolorach aniżeli tylko biały.

Poza żarówkami kolorowymi statycznymi, świecącymi w jednym kolorze, dostępne są także takie z szerszym zakresem regulacji. Oznacza to, że żarówka może świecić różnymi kolorami, a to my decydujemy, jakimi. Umożliwia to zdalne sterowanie za pomocą dołączonego pilota.

Opcja tego typu może być ciekawą atrakcją do pokoju dziecka, ale również urozmaiceniem na przykład pod kątem prywatki. Domowa dyskoteka Oświetlenie wielokolorowe kojarzy nam się zazwyczaj z występami scenicznymi lub imprezami klubowymi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby namiastkę takich efektów mieć w domowym zaciszu.

Część sterowanych żarówek o zmiennym zabarwieniu światła oferuje właśnie tryb dyskotekowy, w ramach którego kolory zmieniają się w określonych interwałach czasowych. Tego rodzaju gadżety raczej nie posłużą nam za pełnowartościowe oświetlenie domu, ale w pewnych okolicznościach zdadzą egzamin.