Źródeł światła jest wiele, a ich odpowiednie zastosowanie pozwala uzyskać interesujące efekty. Przede wszystkim myśląc o oświetleniu nasze wyobrażenia i potrzeby kierują się w stronę rozwiązań dedykowanych do domu lub ogrodu.
Jest to całkowicie naturalne, aczkolwiek trzeba podkreślić, że oświetlenie pojawia się też w zupełnie innych miejscach. Także tych publicznych.
Chodzi w tym kontekście zarówno o ulice czy skwery, ale także parki czy budynki użyteczności publicznej – prywatne, jak też należące do państwa lub samorządu. Światło jak ozdoba W pewnych sytuacjach wskazane jest, by zastosowane rozwiązania w zakresie oświetlenia były obliczone nie tylko na samo doświetlenie konkretnego miejsca.
Czasami w ogóle nie ma ono spełniać takiej funkcji. Oświetlenie o charakterze dekoracyjnym może być związane z konkretnymi okolicznościami, a także stanowić stały element wystroju wnętrza bądź architektury budynków.
Odpowiednio podświetlona fasada biurowca czy sklepu potrafi znacząco podnieść jego atrakcyjność w oczach odbiorców. Świąteczne przykłady Jeśli chodzi o dekoracyjne oświetlenie okolicznościowe, najbardziej czytelnym przykładem są rozwiązania pojawiające się w miastach w okresie świąt Bożego Narodzenia.
Możemy wówczas podziwiać wspaniałe dekoracje mieniące się kolorami. Lampki wprowadzają w miejską przestrzeń sporo świątecznego nastroju, a wiele samorządów wręcz rywalizuje ze sobą o to, który zaprezentuje bardziej atrakcyjną iluminację.
Producenci tego rodzaju infrastruktury także prześcigają się w pomysłach.
dekoracyjne oświetlenie ledowe
oświetlenie sal konferencyjnych
Światło jako element architektoniczny domu